KATİPLİK SINAVLARINA HAZIRLANIRKEN KLAVYE SEÇİMİ

EğitimAilesi.Com » F Klavye Dersleri » KATİPLİK SINAVLARINA HAZIRLANIRKEN KLAVYE SEÇİMİ
Son Güncellenme Tarihi: 17 Eylül 2020
Yazar: ÜMİT SANCAR

1) Q klavye mi? F klavye mi?
– Kesinlikle F klavye çünkü hem sağlık yönünden hem hızlanma yönünden Q klavyeden çok daha önde bunun sebebi ise F klavye Türkçe kelimelere göre tasarlanmış bir klavyedir. Fazla ayrıntıya girmeden bir örnekle özetlemek istiyorum; genelde uygulama sınavlarına girenlerin 3’te 2’si Q klavye ile 3’te 1’i ise F klavye ile girer ancak uygulama sınavını geçenlerin 3’te 2’si F klavye geri kalanı Q klavye kullananlardır, hatta bazı yerlerde neredeyse tamamına yakın geçenlerin F klavye ile geçtiği görülür. Karar sizlerin…
2) Q klavye ile 90 veya 100 yazarken F klavyeye geçmek mantıklı mı?
– Aynı motor gücüne sahip bir otomatik vites bir araç mı daha kısa sürede 100 kmyi görür yoksa manuel vites mi? Tabi ki otomatik vites araç. Şöyle ki Q klavyede üst düzey yazanlar nadirdir çünkü Q klavyede vitesi yükseltmek gerçekten zordur. Siz 120 130 lara çıkana kadar sıfırdan başlayan ve düzenli çalışan bir F klavye kullanıcısı emin olun size kısa sürede yetişecektir. Dünya klavye şampiyonalarında Türkiye’den girenlerin F klavye ile neler yaptıklarını bir araştırın arkadaşlar, gerçekten harikalar. Kısacası F klavye Q klavyeye göre daha az çaba ile sürekli ivme kazandıran bir klavyedir aynı otomatik vites araçlardaki konfor tadında.
3) F klavye modellerinden hangisini önerirsiniz?
– Genelde adliyelerin kullandığı iki tip klavye vardır; biri yumuşak olan A4tech KR83 diğeri biraz daha sert olan A4tech KM720. Adliyelerin çoğunda bunlar bulunduğu için ve kullanışlı oldukları için bunları tavsiye ederim ama sizler yine de sınava gireceğiniz adliyenin hakkında bir bilgi sahibi olursanız daha iyi olacaktır ama dediğim geneli bu ikisini kullanırlar.
4) Q klavye modellerinden hangisini önerirsiniz?
– Tavsiye etmiyorum arkadaşlar.


Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum yapmak, öneride bulunmak veya soru sormak için aşağıdaki boş alanları doldurunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda |Gizlilik |İletişim |🔍︎
F Klavye Dersleri
İKM Boy Kilo Hesaplama
KPSS Taban Puanları
KPSS Puan Hesaplama
DGS Taban Puanları
DGS Puan Hesaplama
Üniversite (YKS) Taban Puanları