HTML BOŞLUK KODU

EğitimAilesi.Com » EğitimAilesiKodlama Eğitimi » HTML BOŞLUK KODU
Son Güncellenme Tarihi: 31 Ağustos 2021
Yazar: ÜMİT SANCAR


Html boşluk kodu, html boşluk kodu bırakma, html boşluk kodları…

Bir HTML Sayfasında boşluk tuşu olarak space tuşunu kullanırız. Ancak space tuşu bazen istediğimiz durumları karşılamakta yetersiz kalır. Örneğin html sayfasında istediğiniz kadar space tuşu ile boşluk bırakın, sayfanın görselinde bir boşluk bırakıldığını göreceksiniz. Bu sorunu halletmek ve istediğimiz boşluk sayısını yakalamak için HTML boşluk kodlarına başvuruyoruz.

Peki bu html boşluk kodu nedir, kaç tane html boşluk kodu vardır?

HTML boşluk kodu için   –   –   ve   kodlarından yararlanacağız. Peki nasıl olacak bu;

  ve   kodları sadece bir karakter boşluk bırakmayı ifade eder.

  boşluk kodu sadece iki karakter boşluk bırakmayı ifade eder.

  boşluk kodu ise dört karakter boşluk bırakmayı ifade eder.

Bunları örneklerle açıklayacak olursak:

Bir html sayfasına bu kodu yazdığınızda çıktısı,

olacaktır. Yani kısacası   ve   kodları bir karakterlik boşluklar bırakır. Şimdi diğer kodlarla birlikte aralarda dört karakterlik boşluk olma koşuluyla “HTML Boşluk Kodu” yazalım ve inceleyelim.

Hemen bunların çıktılarını inceleyelim, her biri dört karakterlik boşluk bırakmış olacaktır.

Gördüğünüz gibi aradaki boşluklar dört karakter boşluktan oluşuyor. Tekrar edecek olursak html boşluk kodu için eğer bir karakterlik boşluk bırakmak istiyorsanız   veya   boşluk kodlarını kullanmanız gerekiyor. Eğer iki karakterlik boşluk bırakmak istiyorsanız   boşluk kodunu kullanabilirsiniz. Dört karakterlik boşluk bırakmak istiyorsanız   boşluk kodunu kullanmakta yarar vardır. Hem html sayfasında fazla sayıda kod kullanmamak için hem de daha temiz bir görünüm için bırakmak istediğiniz boşluk karakteri kadar karşılığı en az hangisine denk geliyorsa onu kullanmanızı tavsiye ederim. Yani bir html sayfasında yedi karakterlik bir boşluk kullanmak istiyorsanız, bütün boşluklar için tek tek   kodunu kullanacağınıza     tarzında kullanabilirsiniz. HTML Boşluk Kodu konumuzda merak ettiğiniz, anlamadığınız veya soru sormak istediğiniz bir durum varsa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Sizlere en doğru cevapları verebilmek için buradayız. Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

html boşluk kodu, html boşluk kodları, html birden fazla boşluk bırakmak, htmlde iki boşluk bırakma, htmlde boşluk kodu
  • Kategoriler

  • Son Yazılar

  • Arşivler

  • Yorum yapmak, öneride bulunmak veya soru sormak için aşağıdaki boş alanları doldurunuz.

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Eğitim Ailesi Olarak KPSS Matematik 2022 Konu Anlatım Videoları Youtube Kanalımıza Yüklenmeye Başladı. Youtube Kanalımızı Takip İçin Lütfen Tıklayınız.