F KLAVYE BÜYÜK HARF VURUŞLARI

EğitimAilesi.Com » F Klavye Dersleri » F KLAVYE BÜYÜK HARF VURUŞLARI
Son Güncellenme Tarihi: 1 Mayıs 2020
Yazar: ÜMİT SANCAR

F klavyede büyük harf vuruşlarını çalışmaya, temel sıra tuşları, üst sıra tuşları, alt sıra tuşları ve sayı tuşlarını tamamen öğrenmeden başlamayın. Her zaman belirttiğim gibi konuları takip ederek eksiğinizin kalmadığı anlaşıldığında diğer derslere geçin. Bunun sebebi eksiksiz derslerinizi tamamlayıp parmaklarınızın alışmasını sağlayıp ileride sorun yaşamamanızdır. Çünkü parmaklarınız tam alışmadan başka derslere geçerseniz bunun eksikliğini her zaman göreceksiniz ve yanlış kelimeleriniz hep olacaktır.

Büyük harf vuruşları için hem sağda hem solda yer alan shıft tuşlarını kullanıyoruz.

Sağ elimizle kullandığımız harfleri (d, r, n, h, p, q, w, t, k, m, l, y, ş, x, z, s, b) büyütmek istiyorsak; SOL ELİMİZİN SERÇE PARMAĞI İLE SHIFT TUŞUNA BASIP BIRAKMADAN SAĞ ELİMİZLE BÜYÜTMEK İSTEDİĞİMİZ HARFE BASIYORUZ VE ÖYLE SHIFT TUŞUNU BIRAKIYORUZ.

Sol elimizle kullandığımız harfleri (f, g, ğ, ı, o, u, i, e, a, ü, j, ö, v, c, ç) büyütmek istiyorsak; SAĞ ELİMİZİN SERÇE PARMAĞI İLE SHIFT TUŞUNA BASIP BIRAKMADAN SOL ELİMİZLE BÜYÜTMEK İSTEDİĞİMİZ HARFE BASIYORUZ VE ÖYLE SHIFT TUŞUNU BIRAKIYORUZ.

Egzersizler:

aAa uuU İii eEE Fff gGg ğğĞ IIı jJj öÖÖ VvV CCc ÇçÇ

DdD rrR NNn hHh Ppp QqQ wwW tTt Kkk mMM LLl YyY zZz Sss BbB

En BüYÜk MaKAm, eN bÜyÜk HAk ÇaLıŞAnLaRA AİT OLaCakTıR.


Etiketler: , , , , , , , , , ,

1 Yorum

  1. Fransız usulü hatasızlık metodu (İhsan Sıtkı Yener), “ezberbozan tekniği” (Zeynep Kaya), “1,2,3 ve 2,3 tekniği”, kelime üçgeni, harf üçgeni gibi metotları yazar mısınız? Bu söyledikleriniz her sitede mevcut. Çeşitli testler vs hepsi sadece ölçme-değerlendirme amaçlı siteler. Eğitici öğretici 1 tane site yok. Kolay gelsin

Yorum yapmak, öneride bulunmak veya soru sormak için aşağıdaki boş alanları doldurunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkımızda |Gizlilik |İletişim |🔍︎
F Klavye Dersleri
İKM Boy Kilo Hesaplama
KPSS Taban Puanları
KPSS Puan Hesaplama
DGS Taban Puanları
DGS Puan Hesaplama
Üniversite (YKS) Taban Puanları