Adalet Bakanlığı memur adaylarının büyük bir heyecanla beklediği ilanın ne zaman çıkacağı merak konusu iken, egitimailesi.com olarak bulunduğumuz mayıs ayı içerisinde ilanın yayımlanması için çalışmaların başlatıldığı bilgisini edindik.

      Edindiğimiz bilgiler ışığında maliyeden onayın geldiği ve ilanla ilgili çalışmaların başladığı en geç ay sonuna yetiştirilmeye çalışıldığıdır. Sözleşmeli zabıt katipliği ve mübaşir alımı için ilana çıkılacaktır. Bunun yanında icra katipliği içinde ilana çıkılması düşünülüyor. Ancak icra katipliğinin daha önceki alımlarda olduğu gibi kadrolu olacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Gelecek olan bu ilanda icra katipliğinin de zabıt katipliği gibi sözleşmeli olma ihtimali yer alıyor.

     Bu bilgiler dışında Adalet Bakanlığı Şube Müdürü’nün de sosyal medya üzerinden,

(“Yüksek ihtimalle bir iki hafta içerisinde çeşitli kadrolarda yüklü sayıda personel alım ilanı yayımlanacaktır. Alımlarda yine büyük ihtimal F ve Q klavyeden başvurular kabul edilecektir. Herkese başarılar dilerim.” )

verdiği bu mesaj ile bu ay içinde ilanın yayımlanması görüşünü kuvvetlendiriyor. Ayrıca çeşitli kadrolarda yüklü sayıda denildiği için infaz ve koruma memuru alımının da gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. 

     Peki Adalet Bakanlığı personel alımlarına başvuru şartları nelerdir?

—KPSS 2016 puanı ile en az 70 puana sahip olmak,

—En az lise mezunu olmak,

—Katiplik bölümleri için uygulama sınavlarında verilen metinlerden yanlışsız en az 90 kelime yazmak,

Alımlar ile ilgili her türlü sorunuzu yorum kısmından bizlere yöneltebilirsiniz.

   Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret ediniz…