ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL, 2019 YILINDA ALINACAK PERSONEL SAYISINI AÇIKLADI

EğitimAilesi.Com » ilan » ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL, 2019 YILINDA ALINACAK PERSONEL SAYISINI AÇIKLADI
Son Güncellenme Tarihi: 1 Mayıs 2020
Yazar: ÜMİT SANCAR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışındaki konuşmasında, personel ihtiyaçlarında olan artışa dikkat çekerek ve 15 Temmuz sonrası FETÖ üyesi olan personellerin ihraç edildiğini hatırlatarak şöyle konuştu; 

“Bu ihraçlardan kaynaklı ve yargılamalardaki çok büyük yoğunluk sebebiyle personel alımı konusunda Bakanlığımız, Hükümetimiz çok önemli mesafeler aldı. 2002 itibarıyla yardımcı personel sayısı 26.274 iken bugün itibarıyla 64.655’e çıkmıştır. 2018’de 7.042 personel alımı için ilana çıkılmış bu işlemler devam etmektedir. Buna göre 2018 yılı sonu itibarıyla personel sayımız, 71,697 olacaktır. 2019 yılı alımlarıyla beraber adliye personelimizin sayısının 79 bin olması hedeflenmektedir. Personel sayımız da arttıkça özellikle 15 Temmuz yargılamalarıyla ilgili, diğer yargılamalarla ilgili çok ciddi anlamda önemli mesafeler aldık. 81 milyonun adalet beklediği yerde daha hızlı daha iyi çalışmalar yapmak insanımızın adalete olan güvenini artıracaktır.”

2019 yılında Adalet Bakanlığı bünyesine, zabıt katibi, mübaşir, ikm ve diğer kadrolar olmak üzere toplam 7300 personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu alımların tahminen Mayıs ayında gerçekleştirileceğini düşünmekteyiz.


Etiketler: , , , , , ,

Yorum yapmak, öneride bulunmak veya soru sormak için aşağıdaki boş alanları doldurunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkımızda |Gizlilik |İletişim |🔍︎
F Klavye Dersleri
İKM Boy Kilo Hesaplama
KPSS Taban Puanları
KPSS Puan Hesaplama
DGS Taban Puanları
DGS Puan Hesaplama
Üniversite (YKS) Taban Puanları